* Šodien, pastiprinātas konkurences apstākļos ir nepieciešams pielikt papildus pūles, lai īstenotu prasību “ Iegūt vairāk, izdodot mazāk.” * Starpība starp pirmo un otro vietu jebkurā sporta veidā, arī zirgu skriešanās sacīkstēs, var būt ļoti maza. Papildus pūles ir tas, kas rada šo starpību. Mūsu papildus pūles parādās uz mūsu grīdām. 44% ievēro mūsu darbu un izdara savu izvēli balstoties uz to.
* Šodien mums ir jābūt spējīgiem sekot līdzi mainīgajām prasībām. Klients vēlas: - ietaupīt - saņemt vairāk, izdodot mazāk - kādu nelielu ekstru - vienkāršotu sistēmu.
* Grīdas kopšanas biznesā mums ir liels izaicinājums: kā mēs varam saražot vairāk par mazāku samaksu un kā mēs varam sagādāt šīs mazās ekstras, ja diennaktī joprojām ir tikai 24 stundas? * Viss ko mēs darām ir pārbaudīts, novērtēts, izanalizēts, pārskatīts un droši vien arī IZMAINĪTS. Pierodiet pie ”izmaiņām”.....tās ir dzīves veids. * Mūsu darbi ir pakļauti izmaiņām. Ja jūs neesat gatavs mainīt un mainīties, tad sagatavojiet atlūgumu.
* Ir dzīves pamatlikumi, kuri nemainās: - gravitāte - elektrība - kustība - dabas likumi - ķīmija
Mēs esam pie tiem pieraduši un tie ir vispārpieņemti kā nemainīgi. Mums ir jāciena to eksistence, darot jebkuru darbu. * Grīdas kopšanas biznesā ir 3 lietas, kuras ir nepārtraukti pakļautas izmaiņām - ķīmiskie produkti - darba piederumi - metodes
Cilvēki ir noteicošais, lai realizētu jebkuru projektu. *Viņiem ir jāsaprot savs darbs un jāstrādā ar misijas apziņu. * Viņiem ir jābūt labi motivētiem, lai viņiem būtu mērķi un lai viņi būtu gatavi pielikt tās papildus pūles, par kurām tika minēts iepriekš. * Cilvēkiem ir jābūt novērtētiem un ir nopietni jāieklausās viņu uzskatos. Un vissvarīgākais - viņus ir jāpaslavē par labi paveiktu darbu. * Viņiem ir jābūt vēlmei mainīties, atzīt un pieņemt “jaunas idejas”. * Viens no bieži lietotiem vārdiem uzkopšanas biznesā ir “sistēma”. Sistēma ir ķīmisko līdzekļu, darba piederumu un metožu kopsalikums, lai iegūtu Vislabāko Iespējamo Rezultātu.
Visiem produktiem Ķīmiskajā Sistēmā ir jābūt saderīgiem vienam ar otru: - vaska noņēmēji - neitralizētāji - gruntsvaski - vaski - tīrīšanas līdzekļi - vaska spīduma atjaunotāji - paliktņi * Tie ir izstrādāti, lai strādātu kopā kā komanda, lai radītu optimālu rezultātu.
Ķīmisko produktu sistēmas pamats ir pH līdzsvars. *Ķīmisko līdzekļu ražošanā pH mērījumi un kontrole ir svarīgi. pH mērījumu skala ir no 0 -14. * Neitrāla šķīduma (ne skāba, ne sārmaina) pH ir 7. Skābu šķīdumu pH ir zem 7. Sārmainiem šķīdumiem pH ir virs 7.
Lai vienkāršotu * Lielākā daļa netīrumu, kurus atstāj cilvēks, ir vairāk uz skābo pusi (5.5-7) 7 ir neitrāls. * Labākais veids kā notīrīt skābi ir ar sārmu - nav vajadzības lietot augstāka pH sārmu nekā nepieciešams, lai notīrītu skābi. * Sārms ar pH 8.5 varēs kārtīgi notīrīt skābi ar pH 5.5, nesabojājot grīdas vasku.
Ķīmisko produktu sistēmai ir jācentrējas ap pH 8.5. *Tas nozīmē, ka vaska noņēmējam, vaskam un atšķaidītam tīrītājam un vaska spīduma atjaunotājam ir jābūt apmēram tai pašai pH vērtībai. * Tīrītāji ir izstrādāti, lai notīrītu ikdienas netīrumus. Tīrītāja pH nedrīkst pārsniegt vaska pH. Ja jūs ņemsiet vērā pH vērtības, jūsu grīdas ilgstoši saglabās lielisku izskatu.
Lūk, kā lietot pH likumu vaska noņemšanai. *Vaska noņēmējiem vispār ir augsts sārmainums. Pēc vaska noņemšanas ir svarīgi neitralizēt grīdu līdz tādam pH kāds ir grunts vaskam un vaskam. * Pioneer Eclipse ražotais Neitrālais Tīrītājs ir lielisks, jo tas paceļ un neitralizē vaska noņemšanas pārpalikumus. Tas atstāj grīdas pilnīgi neitrālas, lai varētu uzlikt grunts vasku un vasku. * Pioneer Eclipse sistēma ņem vērā pH līdzsvaru. * Vaska noņemšana ir smags darbs un to veic tikai tad, kad tas ir nepieciešams.
Jautājums ir - likt grunts vasku vai nelikt? * Uz vecām, nonēsātām, porainām grīdas virsmām - jā, noteikti! * Uz jauniem grīdu segumiem un vietās ar lielu pārvietošanās intensitāti - jā! * Uz grīdām labā stāvoklī grunts vaska vietā jūs variet uzlikt divas kārtas vaska. * Cienīt sistēmu nozīmē lietot to grunts vasku, kurš ir domāts speciāli tai.
Vaska uzklāšana. *Vaska kārtām ir jābūt plānām, bet ne pārāk plānām. Tāpat vasks nedrīkst būt pārāk biezs. Ja kārta būs pārāk bieza, tad virskārta nožūs, bet apakšējā kārta nenožūs un vasks nebūs izturīgs - pulēšanas laikā tajā paliks apļveida švīkas, vai arī tas tiks norauts no grīdas virsmas. *Kad pēdējā vaska kārta ir nožuvusi grīdu uzpulē ar superātrgaitas (UHS) pulējamo mašīnu. Pulēšana garantē pilnīgu vaska nostiprināšanu un tā ilgāku izturību.
Lūdzu, ņemiet vērā šos brīdinājumus. * Vispirms kas attiecas uz netīriem darba rīkiem. Vaskos ir iestrādāti konservanti, lai aizsargātu tos no mikrobu iedarbības ražošanas, transportēšanas un uzglabāšanas laikā. Bet netīrās kannās un mopos ir baktērijas, kas pārspēj šos konservantus. Tāpēc neizlietotu ķīmisku produktu nekad nelejiet atpakaļ oriģinālā iepakojuma kannā. * Kas attiecas uz nenoslēgtām kannām - grīdas vaska sastāvdaļu pārmērīga iztvaikošana izmaina vaska formulu. * Un visbeidzot, ventilatoru lietošana rada pārāk ātru virskārtas nožūšanu, kā rezultātā tiek bojāts virsmas līdzenums un virskārta tiek veidota paātrināti, atstājot tajā sastāvdaļas, kurām virskārtas veidošanās procesā vajadzēja iztvaikot.
Un vēlreiz!
* Nekad neuzklājiet vasku pārāk biezā kārtā. Tas radīs problēmas ar virsmas līdzenumu un problēmas pulējot. * Tāpat arī nekad neuzklājiet vasku pārāk plānā kārtā, jo tad nepietiks materiāla lai veidotos kārtīga virskārta. Parasti ar vienu litru vaska var noklāt 60 - 73 m² grīdas virsmas.
Arī darbarīkiem ir liela nozīme sistēmā. *Lūk, vesela rinda darbarīku, kurus jāņem vērā grīdas uzkopšanā: - Putekļu mopi - Mitrās tīrīšanas mopi - Spaiņi ar nospiedējiem - Aplikatori (vaska uzklāšanas mopi vai rullīši) - Paklājiņi kāju noslaucīšanai - Malu apstrādāšanas darbarīki - Brīdinājuma zīmes - Dziļās mazgāšanas paliktņi - Pulēšanas paliktņi *Katram no tiem ir nozīmīga loma grīdu kopšanā.
* Vai jūs esiet mūsdienīgi, lietojot pareizu ķīmisko produktu un darba piederumu salikumu? Gadu gaitā mūsu biznesā ir bijušas lielas izmaiņas attiecībā uz darba piederumiem. Pulēšanas piederumus šīs izmaiņas ir laikam skārušas visvairāk, stipri pieaugot pulēšanas apgriezienu skaitam minūtē un paliktņa spiedienam uz grīdas virsmu.
Par pulēšanu. * Vispirms, pulējamai mašīnai ir jāatbilst darbam. Katrai mašīnai ir sava vieta. * Pulēšanas rezultāti tiek mērīti reizinot paliktņa spiedienu ar apgriezienu skaitu minūtē. * Ko nozīmē # labajā pusē. Tas ir veids kā var salīdzināt pulēšanas rezultātus. * Mēs nonākam pie tā, ņemot pulējamās mašīnas apgriezienus minūtē un reizinot to ar paliktņa spiedienu. Rezultāts kalpo par pamatu salīdzinājumam. Jo lielāks skaitlis, jo labāki rezultāti. * Kura mašīna dos vislabākos rezultātus? Ja jūs teiksiet ar propānu darbināma, tad jums būs taisnība. Un nākošā būs ar baterijām darbināma pulējamā mašīna un beigās elektriskā pulējamā mašīna. * Vai mēs sakām, ka kādas mašīnas ir novecojušas, nelietderīgas? NĒ! NĒ! NĒ! * Vienkārši, ja jums ir iespēja lietot mašīnu ar stiprāku paliktņa spiedienu un lielākiem apgriezieniem, tad parēķiniet, kāds būs Jūsu ieguvums naudas izteiksmē.
“I.S.S.A. Tīrīšanas Laika Novērtētājs” ir vēl viena metode, ko mēs lietojam, lai noteiktu pulēšanas darba rīku izvēli. * Tas nosaka “laika standartu” dažādiem piederumiem, kas palīdz mums paredzēt izmaksas.
Paskatīsimies, kā šo informāciju var pārvērst latos! * Vispirms apskatīsim pulējamo mašīnu ar izsmidzinātāju ar 175 apgr./min. * Pēc ISSA tā spēj uzpulēt 100 m² 45 minūtēs * Tas nozīmē - stundā 133,3 m² * Pie darba izmaksām Ls10 par stundu * Iznāk Ls7.50 par 100 m² * Kā nākošo apskatīsim pulējamo mašīnu ar izsmidzinātāju ar 300 apgr./min. * Pēc ISSA tā spēj uzpulēt 100 m² 30 minūtēs * Tas nozīmē - stundā 200 m² * Pie darba izmaksām Ls10 par stundu * Iznāk Ls5.00 par 100 m²
* Un tagad pulējamo mašīnu ar 1000- 1600 apgr./min. * Pēc ISSA tā spēj uzpulēt 100 m² 15 minūtēs * Tas nozīmē - stundā 400 m² * Pie darba izmaksām Ls10 par stundu * Iznāk Ls2.50 par 100 m² * Un visbeidzot ar propānu vai ar baterijām darbināmu pulējamo mašīnu ar 2000 apgr./min. * Pēc ISSA tā spēj uzpulēt 100 m² 3.5 minūtēs * Tas nozīmē - stundā 1714 m² * Pie darba izmaksām Ls10 par stundu * Iznāk Ls0.58 par 100 m² * Vai gan jābrīnas, ka mašīna ar 2000 apgr./min. ir tik populāra?
* Paskatīsimies vēlreiz no 1000 m² liela apjoma darba skatu punkta. Apgr./min. Darba izmaksas 1000 m² 175 Ls 75.00 300 Ls 50.00 1,000-1600 Ls 25.00 2000 Ls 5.80
* Atcerieties: ar propānu darbināmām mašīnām paliktņa spiediens ir 3 reizes lielāks nekā mašīnām darbināmām ar baterijām... tātad rezultāti būs vēl dramatiskāki.
* Šie laika standarti tiek izmantoti Amano Pioneer Eclipse P.E.R.F.E.C.T. kompjūterprogrammā, lai nodrošinātu precīzu analīzi grīdas uzkopšanas izmaksām.
|